Nová metoda porodu tzv. něžný císařský řez zarazila všechny dosavadní i budoucí maminky!

Video z narození dítěte se objevilo na instagramovém účtu špičkového lékaře. Už po vyhlášení tato metoda zaujala neuvěřitelné množství maminek ale i budoucích maminek. Mnohé byly přímo ohromené způsobem jako se dítě dostane jednoduchým a pro něj příjemným způsobem ven. Video se stalo populárním a sdíleným za velmi krátký čas!

Venezuelská klinika Centro de Fertilidad Clínica Lugo se specializuje právě na takový typ porodů, který má několik výhod oproti klasickému porodu. “Naturální” nebo “něžný” císařský porod, jak si ho zvykli nazývat je možný díky menšímu řezu na břiše ženy. Chirurgický zákrok je minimální a děťátko vycházející ven na první pohled vypadá jakoby spalo. Celé je to i díky tomu velmi klidné.

Metoda se klasifikuje jako nesmírně šetrná i kvůli způsobu, jakým je děťátko přivedeno na svět. Z těla maminky vychází pomaličku a zároveň na něj není vyvíjen takový tlak, jako když matka rodí přirozenou cestou.

Předchází se tak i deformacím hlavičky, ke kterým může dojít, když se hlavička při přirozeném porodu stlačuje. Zároveň je miminko ve velmi blízkém kontaktu s pokožkou matky, což mnohé ženy oceňují. Vytváří to totiž mezi nimi silnější pouto.

loading...
...
Stránek: 1 2 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *